آموزش ورود به تنظیمات مودم با گوشی همراه و کامپیوتر

آموزش تنظیم مودم با گوشی همراه

برای آموزش ورود به تنظیمات مودم با تلفن همراه و کامپیوتر با نیکان تل در ادامه این مطلب همراه شوید.

آموزش ورود به تنظیمات مودم با گوشی

آموزش ورود به تنظیمات مودم با کامپیوتر

اکثر افراد اتصال اینترنت از طریق مودم را بهترین نوع اتصال می دانند اما آیا این باور صحیح است؟ پاسخ بلی است، زیرا که این روش علاوه بر مزایای متنوعی که برای کاربران دارد تجربه سرعت زیاد اینترنت را نیز برای اشخاص ایجاد می کند و همچنین تعرفه های پایین این روش باعث شده تا افراد برای اتصال به اینترنت فقط از این روش استفاده نمایند.

آیا تنظیمات مودم فقط توسط افراد متخصص انجام می گیرد؟
خیر شما می توانید به آسانی با آگاهی کامل بدون احتیاج به فرد متخصص تنظیمات مودم خود را انجام دهید.

جهت یادگیری اتصال سریع به اینترنت از طریق مودم و تنظیمات مربوطه باید ابتدا نحوه ورود به صفحه را یاد داشته باشید
نکته: آدرس آی پی 192.168.1.1 را در قسمت جستجو باید سرچ کنید و به صفحه تنظیمات مودم وارد شوید.

تنظیمات مودم از طریق کامپیوتر و گوشی فقط با گذاشتن حداکثر ۳۰ دقیقه از زمان شما انجام میگیرد.

تنظیمات مودم

ابتدا به سراغ روش ورود به تنظیمات مودم با سیستم کامپیوتر می رویم.
لازم است تا مجدد برای آسودگی خاطرتان به شما یادآور شویم که این مراحل بدون احتیاج به شخص متخصصی انجام پذیر است فقط باید از اطلاعات سیستم کامپیوتر به صورت ابتدایی شناخت داشته باشید.

در این روش در قدم اول باید از سالم بودن تجهیزات خود اطمینان حاصل نمایید این عمل با اتصال کابل برق و آدابتور، اتصالات تلفن و نویز و سپس بررسی نمودن چراغ های روشن مودم انجام می گیرد.

در مرحله بعدی باید پشت دستگاه مودم خود را بررسی نموده و با درگاه های مربوط پشت آن آشنا شوید. در این مرحله باید قسمت مربوط به اتثال کابل LAN را پیدا نموده و اتصال آن به کامپوتر را انجام دهید

در مرحله سوم پس از روشن شدن چراغ های مودم اتصال ما صورت گرفته در ادامه باید از طریق آدرس آی پی (192.168.1.1) وارد شوید .

در مرحله آخر با توجه به صفحه ای که برایتان باز شده است لازم است با وارد نمودن رمز و نام کاربری خود همچنین در دو کادر کلمه ی admin را نیز وارد کنید با این عمل شما به صفحه تنظیمات رفته و دیگر می توانید تنظیمات مربوطه خود را انجام دهید.

تنظیمات مودم با گوشی تلفن همراه

اکثر افراد شاید فکر کنند که وورد به صفحه تنظیمات مودم فقط با کامپیوتر امکان پذیراست که ما در این مقاله این نظر را رد می کنیم زیرا با تلفن های همراه نیز میتوانید به صفحه تنظیمات مودم وارد شوید.

مراحل مربوط به این روش همانند روش بالا (روش کامپیوتر) است با تفاوت این عمل که فقط باید آدرس آی پی مودم را در سرچ جستجو گوشی وارد نموده و سپس مراحل بعدی آن را همانند روش کامپیوتر نام کاربری و رمز مودم را با کلمه admin وارد کنید سپس میتوانید با تلفن همراه خود تنظیمات مورد نظر را اعمال کنید.

آخرین مقالات منتشر شده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *