فواید و ضرر های تلفن همراه علوم هفتم

فواید و ضرر های تلفن همراه علوم هفتم را در این قسمت از مقاله شرح داده ایم همراهان عزیز برای اطلاع بیشتر نیکان تل را دنبال نمایید .

فواید و زیان های یک فناوری علوم هفتم :

همانطور که میدانید امروزه تمام بخش های زندگی با گذشته بسیار متفاوت است و در تمام زمینه ها پیشرفت بسیاری اتفاق افتاده و ما درگیر یک زندگی دیجیتالی شده ایم . تمامی موارد زیر که نظیر ؛
پرداخت کردن قبض ها
انتقال دادن پول نقد
برقراری ارتباط
دسترسی به یک دیگر
و…
را میتوان با تلفن همراه انجام داد .

برای توضیح واضح تر به صورت مواردی مزیت ها و سپس ضرر ها را باز گو می کنیم در ابتدا به سراغ مزیت ها می رویم .

مزایا و معایب تلفن همراه :

فواید تلفن همراه علوم هفتم

۱.برقرار نمودن ارتباط با یک دیگر :

در گذشته این ارتباط از طریق حیوانات (پرندگان ) شکل می گرفت که کار بسیار دشوار و زمان گیری بود اما با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن تلفن ها خصوصا تلفن همراه که هر شخص به طور جداگانه میتواند داشته باشد ارتباط گرفتن راحت تر و بدون اتلاف وقت شده است این موضوع بسیار مهم به افراد کمک شایانی کرده است .
با تلفن همراه می توان با افراد در فاصله های دور و نزدیک دسترسی پیدا کرد و پیغام خود را در کوتاه مدت رساند .

۲.با داشتن تلفن همراه و اینترنت میتوان به راحتی بصورت غیر حضوری به کتابخانه های بزرگ نیز درسترسی پیدا نمود که این مورد برای دانش اموزان و دانشجویان بسیار مهم می باشد .

۳.با داشتن گوشی های همراه می توان در هر زمان و هر مکانی که هستید به تمام دنیا دسترسی پیدا کنید این عمل با هزینه مقرون بصرفه انجام میگیرد و شما را از تمام اتفاقات و حوادث دنیا با خبر می سازد .

۴.مورد مهم و ضروری دیگر که در میان است کمک های مهم در زمان موقعیت های اضطراری می باشد یعنی زمانی که فردی در موقعیت خطرناک یا اضطراری قرار گرفته است با تلفن همراه خود میتواند به آشنایان و یا شماره های کمکی و امدادی موقعیت خود را آشکار ساخته و جان خود را نجات دهد .

معایب تلفن همراه :

۱. استفاده زیاد از تلفن همراه باعث اعتیاد می شود و با این روش پیش رفتن دیگر تمام وقت های فرد می گذرد و هیچ زمانی برای گذراندن کارهای دیگر نمی ماند

۲.استفاده بسیار از تلفن همراه باعث می شود در طول شبانه روز نیز فرد بیداری بکشد و خواب آن بهم بریزد و در پی این اتفاقات منجر به بیماری جسمی ، روحی ، افسردگی و مشکلات این چنینی شود .

۳. اعتیاد به موبایل باعث میشود فرد در هر حالتی که میباشد تلفن را کنار نگذارد که در این مواقع زمانی که فرد رانندگی می کند امکان تصادف و خسارات جبران ناپذیری میشود که بسیار خطرناک است .

۴ .گم شدن تلفن همراه و یا دزدیده شدن آن ، در این مواقع اطلاعات شخصی ، عکس های شخصی ، کلیپ ها و …. در دست فرد بیگانه می افتد و باعث میشود تا تمام اطلاعات شخصی شما را روزی بر علیه خودتان استفاده نمایند و از این طریق تهدیدهای بسیاری شوید .

نکات مهم :

از موبایل ها باید درست و با مدیریت کامل و صحیح خصوصا برای نوجوانان استفاده کرد

خوب است قبل از هرچیزی استفاده درست از این تکنولوژی را بیاموزیم و وقت خود را بطور کامل به اختصاص ندهیم .

 

کابران گرامی میتوانید جهت راه اندازی سرویس تلفن اینترنتی voip با مشاوران سایت نیکان تل در ارتباط باشید.

آخرین مقالات منتشر شده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *